Atkasan A.Ş. 1996 yılında Çukurova Holding Kağıt ve Ambalaj Grubu bünyesinde kurulmuştur. Ana faaliyet konusu kâğıt/karton atıklarının toplanarak ekonomiye geri kazandırılması olan Atkasan, kâğıt/karton dışında ki diğer atıklarla birlikte yılda yaklaşık 180.000 ton atığı toplayarak ekonomiye geri kazandırmaktadır.

Kurumsal

Atkasan tarafından yılda toplanan 150.000 ton kâğıt/karton içerikli atık, grup şirketimiz Selkasan tarafından geri dönüştürülmektedir. Selkasan tarafından üretilen mamul kâğıtlar ise yine grup şirketlerimiz olan Kaplamin Ambalaj, Ova Oluklu ve Yalova Oluklu firmaları tarafından kutu haline getirilerek geri kazanılmaktadır. Kâğıt/karton içerikli atıkların dışında toplanan atıklar ise lisanslı geri dönüşüm firmalarına gönderilerek ekonomiye geri kazandırılmaktadır.

Atık toplama konusunda İzmir ve Manisa’da 2 lisanslı tesisinde; toplama araçları ve ekipmanları ile Türkiye’nin her bölgesine hizmet vermektedir. Ayrıca 2018 yılında plastik geri kazanım ve ahşap palet geri kazanım tesisleri yatırımları ile sadece atık toplama değil, aynı zamanda plastik ve ahşap geri dönüşüm faaliyetlerine başlamıştır.

Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği kapsamında; Manisa’da Salihli Belediyesi atıklarının kaynağında ayrı toplanması projelerini lisanlı toplama-ayırma firması olarak yürütmektedir.

Atkasan, ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 45001 belgeleriyle de kalitesini tescillendirmiştir.

2005 yılından itibaren entegre atık yönetimi çalışmalarına başlayan Atkasan, Çevre Mevzuatına uygun olarak, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığından almış olduğu Lisans ve Yeterlik Belgeleri ile aşağıdaki hizmetleri vermektedir.

  • Ambalaj Atıklarının Toplanması, Taşınması Hizmetleri
  • Tehlikesiz Atıkların Toplanması, Taşınması Hizmetleri
  • Tehlikeli Atık Taşıma Hizmetleri
  • Güvenli İmha İşlemleri
  • Çevre Danışmanlık Hizmetleri
  • Plastik Atık Geri Kazanım Faaliyeti
  • Ahşap Palet Geri Kazanım Faaliyeti

Bizden Haberler